IMG-28c1daaffb6de645866187a36349d34d-V-0125 жовтня 2018р. у Палаці князів Любомирських відбувся захід, приурочений пам’яті українському пророку – «Шевченко і Дубно», участь в якому взяли студенти АЛ-209 курсу Дубенського медичного коледжу.Організаторами свята були запрошені на зустріч письменники Микола Тимчак та Микола Пшеничний, а також посадові особи Дубенської міської ради, зокрема, заступники міського голови – Василь Скринчук та Ерна Шевчук.

«Тарас ніс свічку слова, вогонь якої, ми, його нащадки повинні оберігати до останнього» – з таким поетичним рядком Микола Тимчак звернувся до аудиторії, поставивши акцент на тому, що ніхто інший як молодь повинна слідкувати за чистотою рідної мови, збагачувати її милозвучність та красу.

Письменники Рівненщини кілька років поспіль  досліджують IMG-6ad81f46deddd1b89c2db5d71b9a9280-V-01поступ видатного українця у нашому Дубенському краї, і результатом  їхньої плідної праці є встановлений  Тарасу Шевченку пам’ятник у центрі міста, написані поезії, які були зачитані на заході, у рядках яких описане Тарасове перебування у нашому мальовничому містечку.

Та головною подією зустрічі була презентація книги Миколи Пшеничного «Прощай убогий Кос-Арал», у якій автор розповів про нелегку долю видатного Сина українського народу.

Креативні ведучі зуміли коротко, але цікаво розповісти про перебування та подорожі Тараса Дубенщиною, а юні декламатори передали всю велич його поезій-одкровень, які є актуальними  й у нашому  сьогоденні.