Ми проростаємо в Майдани
Серцями, повними надій.
Уже не маси, а титани,
Герої на землі святій.
Свій шлях торуємо до щастя,
До несфальшованих свобод.
І віру вкрасти в нас не вдасться,
Бо ми – нескорений Народ!
Сергій Сірий
День Гідності та Свободи – це особливий день для кожного українця, адже він є символом мужності, єдності та прагнення до справедливості. Щороку 21 листопада ми згадуємо події, які змінили хід нашої історії, – Помаранчеву революцію 2004 року та Революцію Гідності 2013–2014 років.
Гідність і свобода – це портрет сучасного українця. Кожного – військового і рятівника, волонтера і лікаря, фермера і залізничника, кухаря і дизайнера. Це незмінна характеристика нас усіх як народу. Нашої сили і волі, нашої наснаги до боротьби, нашої сміливості та уміння усілякими засобами, а часом і голіруч протистояти ординській навалі.
21 листопада 2024 року, в 20-ту річницю Помаранчевої революції, у Дубенському фаховому медичному коледжі відбувся виховний захід «Хоробрі серця України», який підготували та провели члени історико-краєзнавчого гуртка «Погорина» разом з керівником Вікторією МІСКЕВИЧ, учасники вокального ансамблю «Медунка», танцювального колективу «Глорія» разом з організатором культурно-дозвіллєвої діяльності Людмилою БОЙКО.
В історичному екскурсі було відтворено хронологію подій Помаранчевої революції та Революції Гідності, які стали поштовхом до духовного відродження нації, відновлення історичної пам’яті, кристалізації української ідентичності. Учасники заходу дізналися більше про події Майдану, Революції Гідності та їхнє значення для становлення сучасної України. Поетичні рядки та історичні факти перекликалися з патріотичними піснями та ліричною хореографічною композицією «Переживемо цю війну…». Усі присутні взяли участь в історичній вікторині, найактивніші учасники якої були відзначені організаторами.
Впродовж тижня студенти мали змогу переглянути фотовиставку «Історія, яку пишемо ми», що висвітлила події Помаранчевої революції та Революції Гідності.
Здобувачів освіти та працівників коледжу вразила тематична інсталяція «Нас не подолати!», де були використані знакові символи Майданів, яку оформили члени студентської ради коледжу.
Про захист демократичних цінностей, національних інтересів, європейського вибору студенти дізналися з документальних фільмів «Жіночі обличчя революції» режисерки Наталії П’ятигіної та «Історія українських Майданів – від протестів на граніті до Помаранчевої революції» автора Володимира В’ятровича.
День Гідності та Свободи – це не лише день пам’яті, але й привід замислитися над власними вчинками, об’єднатися заради спільних цінностей та відповісти на виклики, які постають перед нашою державою сьогодні. Минуть роки, але не згасне пам’ять про героїв Майдану, про героїв-воїнів, які загинули та які гинуть сьогодні за цілісність, гідність і свободу України.