8 способів, як змусити працювати мозок

Під час зимового авітамінозу та нудьги у нас часто виникає відчуття, що ми щось забули, не зробили, відклали “на потім”. Для тих, хто хоче поліпшити пам’ять, здатність концентруватися та в цілому підвищити самооцінку, пропонуємо 8 способів активізації мозкової діяльності.

  • Виберіть вдалий час. Пам’ять людей у літньому віці найкраще працює зранку, в той час як молоді люди легше та краще запам’ятовують інформацію в середині дня.
  • Записуйте. Стародавня китайська мудрість говорить: “Навіть найтьмяніше чорнило збереже думки набагато довше, ніж найкраща пам’ять”. Ведіть щоденник, у якому відзначайте всі важливі для вас моменти.
  • Стимулюйте свою пам’ять. Недавні дослідження показали, що кількість кофеїну, що міститься в чашці кави, достатня, щоб допомогти вам сконцентруватися.
  • Виберіть інтелектуальну професію. Польські дослідження показали, що люди, чий кар’єрний ріст залежить від їхніх інтелектуальних здібностей, намагаються використати свою пам’ять та інтелект максимально, тим самим розвиваючи їх.
  • Спілкуйтеся з людьми, які розумніші за вас. Спілкування з такими людьми сформує у вас у підсвідомості стимул для розвитку пам’яті та ваших інтелектуальних здібностей в цілому. Це правило стосується також і сімейного життя.
  • Вчіться у Леонардо. У книзі Майкла Гебла (“Як думати так само, як Леонардо да Вінчі”) запропоновані різні стратегії, як можна поліпшити свої інтелектуальні здібності. Наприклад, автор пропонує всім охочим поліпшити свою пам’ять – навчитися писати або малювати іншою рукою.
  • Слухайте Моцарта. Психологам вдалося довести, що “ефект Моцарта” дійсно працює. “Ефект Моцарта” полягає в тому, що під час прослуховування музики Моцарта мозок людини розпочинає вибудо­вувати більш складні зв’язки між блоками інформації, яка міститься в ньому. Як наслідок, людині потрібно набагато менше часу на те, аби що-небудь згадати.
  • Тренуйте тіло для того, щоб тренувати розум. Дослідження показали, що під час виконання фізичних вправ у крові підвищується вміст кисню та прискорюється обмін речовин. Кров циркулює по всьому організму, живлячи й мозок. Тому після виконання фізичних вправ мозкова активність стає значно вищою.

Як створити собі імідж

Побачити себе подумки в новій ролі пропонується за допомо­гою трьох образів: образу кольору, образу тварин, образу експерта.

  • Рекомендується уявляти, що Вас оточує той простір, якість якого Ви хочете набути. Наприклад, аби бути більш енергійним, това­риським, динамічним чи настійливим, уявіть червоний колір активності.
  • Щоб бути сердечнішим і дружелюбнішим, уявіть теплий оранжевий колір. Жовтий колір асоціюється з інтелектом, голубий – з якістю.
  • Можна уявити тварину чи звіра, які символізують для Вас ту чи іншу рису характеру. Наприклад, лев символізує велич, тигр – силу, кошеня – лагідність, олень – швидкість і стрімкість. Аби чіткіше висловити вголос думку, уявіть собі папугу, який говорить.
  • При використанні методу викликання образу експерта Ви дивитесь на себе очима експерта чи, наприклад, члена журі в якомусь телешоу.
  • У свій зовнішній образ можна вжитися спочатку наодинці перед дзеркалом (звикати до зачіски, певних елементів одягу), потім серед публіки, де Вас не знають, тобто видавати себе за того, ким хочете стати.
  • Далі необхідно зробити висновки з того, як Вас сприймає в новому образі незнайома публіка, і “підправити” свій імідж. Таким чином відбувається Ваша адаптація до нової ролі. І коли через деякий час Ви з’явитесь серед своїх, Ваша поведінка і манери будуть органічно збігатися із Вашим зовнішнім виглядом. Наприклад, Ви будете так поводити себе в новенькому костюмі, наче все життя міняли їх через день; жбурляти “дипломат”, наче їх у Вас десяток; і так рахувати гроші, наче їх у Вас “кури не клюють”.
  • Апробуючи новий образ “Я” і переходячи від образу “Я” до власне “Я”, головне – постійно пам’ятати про свою нову роль, контролювати себе. У разі втрати контролю потрібно вміло “іти в тінь”, виходити з гри і, обміркувавши ситуацію, знову і знову “невеликими дозами” трансформувати себе.
  • Якщо Ви самі повірите, що “Ви” вже “не Ви”, то інші повірять також. З цього приводу в одній із своїх книг психолог Володимир Леві сказав приблизно так: треба поводити себе так, аби всі думали, що ти не Сергій  , який уявляє себе Оводом, а ти – Овод, який чомусь замаскувався під Сергія.

Як  змусити працювати мозок

Під час зимового авітамінозу та нудьги у нас часто виникає відчуття, що ми щось забули, не зробили, відклали “на потім”. Для тих, хто хоче поліпшити пам’ять, здатність концентруватися та в цілому підвищити самооцінку.

Виберіть вдалий час. Пам’ять людей у літньому віці найкраще працює зранку, в той час як молоді люди легше та краще запам’ятовують інформацію в середині дня.

Записуйте. Стародавня китайська мудрість говорить: “Навіть найблідніше чорнило збереже думки набагато довше, ніж найкраща пам’ять”. Ведіть щоденник, у якому відзначайте всі важливі для вас моменти.

Стимулюйте свою пам’ять. Недавні дослідження показали, що кількість кофеїну, що міститься в чашці кави, достатня, щоб допомогти вам сконцентруватися.

Спілкуйтеся з людьми, які розумніші за вас. Спілкування з такими людьми сформує у вас у підсвідомості стимул для розвитку пам’яті та ваших інтелектуальних здібностей в цілому. Це правило стосується також і сімейного життя.

Вчіться у Леонардо. У книзі Майкла Гебла (“Як думати так само, як Леонардо да Вінчі”) запропоновані різні стратегії, як можна поліпшити свої інтелектуальні здібності. Наприклад, автор пропонує всім охочим поліпшити свою пам’ять – навчитися писати або малювати іншою рукою.

Слухайте Моцарта. Психологам вдалося довести, що “ефект Моцарта” дійсно працює. “Ефект Моцарта” полягає в тому, що під час прослуховування музики Моцарта мозок людини розпочинає вибудо­вувати більш складні зв’язки між блоками інформації, яка міститься в ньому. Як наслідок, людині потрібно набагато менше часу на те, аби що-небудь згадати.

Тренуйте тіло для того, щоб тренувати розум. Дослідження показали, що під час виконання фізичних вправ у крові підвищується вміст кисню та прискорюється обмін речовин. Кров циркулює по всьому організму, живлячи й мозок. Тому після виконання фізичних вправ мозкова активність стає значно вищою.