Ви зараз переглядаєте МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ УКРАЇНА – ПОЛЬЩА! Переддипломна практика студентів коледжу у місті ГРУДЗЬОНДЗ!

МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ УКРАЇНА – ПОЛЬЩА! Переддипломна практика студентів коледжу у місті ГРУДЗЬОНДЗ!

З 13 травня по 24 травня 2024 року група студентів Дубенського фахового медичного коледжу мала чудову нагоду проходити переддипломну практику на базі Регіональної спеціалізованої лікарні  імені доктора Владислава Бєганського в м. Грудзьондз, Республіка Польща відповідно до укладеної угоди від 27 листопада 2023 року. Цікавим моментом є те, що проживання студентів та 3-разове повноцінне харчування впродовж усього терміну проходження переддипломної практики у Польщі взяла на себе польська сторона відповідно до умов договору.

         Студенти коледжу одразу поринули у дружню та теплу атмосферу колективу лікарні, познайомилися з керівництвом закладу, завідувачами кардіологічного та хірургічного відділень,  налагодили контакт та комунікацію з медичними сестрами та усім персоналом закладу. Для практикантів були проведені детальні інструктажі з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності, епідемічної безпеки.

         Під час проходження практики у кардіологічному відділенні студенти мали змогу спостерігати за проведенням сучасних діагностичних досліджень, таких як ангіографія (метод рентгенологічного дослідження судин), ехокардіографія, були присутні привиконанні кардіохірургічних операцій  з використанням найсучаснішої медичної техніки: коронарного стентування, операції – кріоабляції (замороження та руйнування вогнища аритмії), усунення кальцифікації у судинах.  Серед досвідченого медичного персоналу практиканти почувалися комфортно, легко, а вміння вільно спілкуватися польською мовою стало в нагоді.

         Другий тиждень практики студенти перебували у хірургічному відділенні та в онкологічному блоці.

В операційному блоці загальної хірургії  студенти були учасниками операцій лапараскопії жовчного міхура, ампутації молочної залози,  хірургічного лікування  пролежня з глибоким ураженням тканин, та інших.  Безпосередніми асистентами наші студенти працювали при проведенні  медичних маніпуляцій лапароцентезу і  торакоцентезу. Працювали впевнено, старанно, дослухаючись до порад досвідченого медичного персоналу.

Досвід, фахові знання та вміння,  отримані  студентами за час роботи в шпиталі Грудзьондза  неодмінно стануть у нагоді випускникам Дубенського фахового медичного коледжу, які вже зовсім скоро розпочнуть свою професійну діяльність у лікувальних установах України.