Ви зараз переглядаєте Всесвітній день боротьби з ожирінням

Всесвітній день боротьби з ожирінням

4 березня – Всесвітній день боротьби з ожирінням. Мета цього дня полягає в тому, щоб спрямувати глобальні зусилля зі скорочення, запобігання та лікування ожиріння. Спочатку його відзначали 11 жовтня, але з 2020 року дату його проведення було змінено.

Сьогодні ожиріння і зростання кількості людей з надмірною вагою перетворилися на одну з серйозних загроз для здоров’я людства, яку часто ставлять в один ряд із захворюваннями серцево-судинної системи та онкозахворюваннями.

Останнім часом у всьому світі спостерігається зростання частоти ожиріння у дітей і підлітків: у розвинених країнах світу 25% підлітків мають надлишкову масу тіла, а 15% страждають на ожиріння. Надмірна вага в дитинстві – значущий фактор ожиріння в дорослому віці: 50% дітей, які мали надмірну вагу в 6 років, стають огрядними в дорослому віці, а в підлітковому ця ймовірність збільшується до 80%. До 2030 року, за прогнозами ВООЗ, до 41% усього населення матимуть надмірну вагу.

Студенти АА-211 курсу підготували лекторій «Ожиріння у підлітків» для студентів – першокурсників. Студенти розповіли про види ожиріння, причини цього захворювання. Також навчилися визначати індекс маси тіла. Здобувачі освіти зрозуміли як складати свій раціон харчування, підбирати фізичні вправи, які сприятимуть нормалізації ваги.