Ви зараз переглядаєте День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя 

День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя 

26 лютого в Україні – День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Із захоплення півострова десять років тому розпочалася сучасна російсько-українська війна. Саме Автономна Республіка Крим стала першим об’єктом агресії росії проти України.

26 лютого 2014 року на заклик Меджлісу кримськотатарського народу до Верховної ради Автономної Республіки Крим вийшли тисячі кримських татар, українців та представників інших національностей чинити спротив російській окупації та заявили всьому світу про цілісність України. Наступного дня до урядових будівель Криму увійшли регулярні військові формування країни-агресора.

І ось уже 10 років поспіль слово «Крим» викликає болісні спогади: зелені чоловічки, окупація. Далі — напівпорожні пляжі, висохлі водойми, переслідування кримських татар за те, що наважилися відстоювати свою національну ідентичність.

Заходи, які засвідчують підтримку деокупації Кримського півострова, звільнення усіх захоплених територій нашої держави, пройшли у ці дні й в Дубенському фаховому медичному коледжі.

Розпочалися вони 26 лютого 2024 року із проведення для студентів АЛ-109, АЛ-209 курсів відкритого засідання історико-краєзнавчого гуртка «Погорина» на тему: «Окупація Криму-гібридна війна», керівник Міскевич В.В., викладач історії України. В презентації  пошукового проєкту студенти особливу увагу звернули на героїчну історію населення  Кримського півострова, як розуміння джерела сили, мужності та завзяття супротиву агресору. Проєкт підготували Залюбівець Ірина, Семенюк Тетяна, Прокопчук Діана, Загурська Анастасія, Єрошенко Анна, Лихочвор Анна, Тарасюк Олександр.

Члени гуртка також оформили виставку інфографіки «Окупація Криму: історичні миті», світлини якої дали змогу студентській спільноті коледжу вчергове пригадати основні етапи початку російської агресії.

27 лютого студентами коледжу-активістами студентської ради була організована дискусійна платформа «Кримська платформа – стратегія деокупації Криму». Учасники «круглого столу» здійснили подорож історичним минулим Криму, розкрили питання про давні народи, які проживали у степах Північного Причорномор’я у Х-VІІ ст. до н. е, давньогрецькі колонії, засновані у VII ст. до н.е на півострові. Також провели паралелі з анексією Криму російською імперією у 1783 р. та з анексією півострова у 2014 році. Російська федерація втретє за історію анексувала Кримський півострів у лютому–березні 2014 р., використавши тактику гібридної війни. З початку окупації кримські татари розпочали спротив. Понад 40 років вони чекали повернення додому, вони не скорилися обставинам, вони не відмовились від Батьківщини, вони кожен день боролися … Вони продовжують боротися і нині…

Завершився захід переглядом  та обговоренням документального фільму Ігоря Піддубного  «Крим. Курорт суворого режиму».

У цей же день студенти І курсу Дубенського фахового медичного коледжу відвідали Дубенську міську центральну публічну бібліотеку. Працівники закладу ознайомили молодь з книжковою виставкою «Крим – це Україна. Так було, так є і так буде завжди», яка  висвітлює  події 2014 року та продемонстрували документальний фільм   «26 лютого –  День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя».

28 лютого у холі закладу активом студентської ради була оформлена фотоекспозиція «#НЕЗЛАМНІ КРИМСЬКІ БРАНЦІ КРЕМЛЯ», матеріали якої познайомили здобувачів фахової передвищої освіти із трагедією сотень активістів, їх сімей, які за надуманими звинуваченнями окупаційної влади отримали різні строки ув’язнення та потрапили за ґрати російських в’язниць.

День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя   символічний день, покликаний згадати та вшанувати мужність тисяч жителів Кримського півострова, а також усіх, хто продовжував і продовжує чинити опір окупантам. Адже боротьба триває…