Ви зараз переглядаєте 21 лютого – Міжнародний день рідної мови

21 лютого – Міжнародний день рідної мови

А мова – це душа народу,

народ без мови – не народ.

Володимир Сосюра

21 лютого у всьому світі визнано Міжнародним днем рідної мови. Цю дату визначено на 30-ій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО в жовтні 1999 року, яка наголосила на важливій ролі мови в розвитку освіти, культури, для консолідації суспільства, формування нації і зміцнення держави.

Це свято не лише нагадує про культурне розмаїття і багатомовність світу, а й про право кожного розмовляти рідною мовою у своїй країні.

Українці виборювали своє право говорити українською понад 350 років. І сьогодні відстоювати його має кожен громадянин, адже мовне питання стало однією зі страшних маніпуляцій, які використовує російська пропаганда для виправдання агресії на нашу державу.

В цей день студенти І курсу нашого коледжу відвідали Дубенську міську центральну публічну бібліотеку, де оглянули книжкову виставку «Велична і сильна духом», яка присвячена мужній, сильній доньці українського народу Лесі Українці. На виставці було представлене повне академічне нецензуроване видання творів Лесі Українки в 14-ти томах, що видане до 150-річчя від дня народження поетеси. До видання увійшли драматичні та ліричні твори незламної поетеси,  так і її колекція народної творчості, а також особисті листи.

Наше ставлення до рідної мови формує ставлення світової спільноти до нас, як до нації. Від нас залежить, якими побачить українців світ. Зберігати і розвивати рідну мову – це будувати незалежну, справді вільну країну!

Шановні студенти, колеги, випускники! З Днем рідної мови!