Ви зараз переглядаєте ПИШАЄМОСЯ! ПАМ’ЯТАЄМО! СУМУЄМО…

ПИШАЄМОСЯ! ПАМ’ЯТАЄМО! СУМУЄМО…

  • Категорія запису:Новини

Холодний смуток душу охопив,
Дощем заплакав… Свічка догорає…
Вона недожила, недокохала, недолюбила…
Та праведна душа не помирає…

6 грудня 2023 року в Дубенському фаховому коледжі відбулося відкриття  та освячення меморіальної дошки в пам’ять загиблої захисниці, Героя України, Катерини Ступницької — випускниці 2015 року.

Присутні, схиливши голови в хвилині мовчання, віддали данину шани світлій пам’яті Катерини та всіх воїнів, загиблих у боротьбі за свободу, територіальну цілісність та єдність України.

Катерині  назавжди 25…

Ще змалечку дівчина  мріяла про медицину. Усі ляльки були її пацієнтами. На сумочках малювала червоні хрестики, ляльок забинтовувала, любила білі халати. Це привело юну Катеринку в Дубенський медичний коледж.

Коли їй було 20, у 2016 році, уклала контракт із ЗСУ. А з початком повномасштабного вторгнення росії сержант Ступницька вирушила на передову санінструктором, бойовим медиком 14-ї окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого.

8 березня 2022-го тривали важкі бої за визволення селища Макарів на Київщині, через яке росіяни мали намір прорватись до столиці. Ворожа артилерія не вщухала. Того дня підбили екіпаж танка командира роти, і Катерина вирушила на евакуацію. Під шквальним вогнем противника змогла евакуювати всіх: і командира, і всіх членів екіпажу. Дівчина оперативно надала першу медичну допомогу і вивезла танкістів для подальшої евакуації у безпечне місце. Сама ж одразу повернулась до підрозділу.

Ввечері окупанти завдали  ракетно-бомбових ударів по селищу, снаряд влучив прямо у будівлю, яка слугувала медичним штабом. Побратими дівчини до останнього вірили, що Катю ще можна врятувати.  Але чуда не сталося… 12 березня Героїню поховали у рідному селі Залізниця на Рівненщині. 

Указом президента України від 19 березня 2022 року  сержантці Катерині Ступницькій за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі посмертно присвоєно звання Героя України з удостоєнням ордена «Золота Зірка».

Під час відкриття меморіальної дошки були присутні батьки  Катерини Ступницької, священнослужителі, одногрупники захисниці, викладачі, працівники та студенти коледжу.

Директор коледжу Жанна Кислюк висловила велику вдячність батькам Катерини за те, що виховали справжню патріотку України, яка віддала за неї своє молоде життя.

Меморіальну дошку, розміщену на фасаді медичного коледжу,  відкрили  батьки Героїні.  Благочинний Дубенського благочиння протоієрей Василь Лозинський освятив пам’ятний знак та висловив співчуття батькам Катерини, усій коледжній родині.

Катерина Ступницька віддала найдорожче – своє життя, захищаючи українську землю. Відтепер меморіальна дошка на стіні коледжу буде постійним спогадом теперішнім й прийдешнім поколінням про патріотизм і героїчний подвиг Катерини.

Герої не вмирають! Вони оберігають нас з небес!

Вічна слава та світла  пам’ять Героїні!

Слава Україні! Героям Слава!