Ви зараз переглядаєте ГОЛОДОМОР-ПОМСТА ЗА СВОБОДУ

ГОЛОДОМОР-ПОМСТА ЗА СВОБОДУ

Щороку у четверту суботу листопада Україна прихиляє голови перед мільйонами жертв Голодомору 1932-1933 років.

  В умовах нинішньої російської агресії наша пам’ять про Голодомор 1932–1933 років є чинником суспільної мобілізації українців і світової спільноти для протидії агресору. Станом на жовтень 2023 року визнали Голодомор 1932–1933 в Україні актом геноциду парламенти 28 держав світу.

   Відтак вшанування пам’яті жертв Голодомору проходить під гаслом  «Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо!».

   У пам’ять про  мільйони українців ,які не  пережили ці трагічні події у  Дубенському фаховому медичному коледжі провели заходи із вшанування жертв геноциду української нації.

   Студентки-учасниці історико-краєзнавчого гуртка «Погорина» Наталія Мокра, Емілія Павлік та керівник гуртка Вікторія Міскевич  підготували  для студентів-першокурсників інформаційну годину пам’яті «Голодомор-помста за свободу».

  На виховних годинах студенти I-IV курсів ознайомились з інформацією про Голодомор, про його причини і наслідки, переглянули тематичні відеоролики «Голодний дух», «Holodomor vikna», художній фільм, який заснований на реальних подіях «Ціна життя» та фільм «Гіркі жнива».

   Людмила Бойко, організатор культурно-дозвіллєвої діяльності, з активом студентської ради коледжу підготували інформаційно-тематичну зону «Пам’ять, що рятує: голоси правди», ініційовану Інститутом національної пам’яті України. В цьому проєкті зібрані свідчення очевидців подій, фото та інформація українських громадських діячів та іноземних журналістів, істориків про достовірне висвітлення фактів геноциду  та виставку «Невиліковний біль – Голодомор».

 Також студенти активно долучились до Всеукраїнської акції  «Пам’ятай про жертв Голодомору. Підтримуй тих, хто бореться за Україну» та зібрали матеріали для виготовлення волонтерами окопних свічок. Символом цієї акції є окопна свічка, адже живий вогонь – це символ пам’яті, це тепло, це надія. Надія на те, що нам вистачить сил вистояти та перемогти.

Закликаємо всіх у день пам’яті жертв Голодомору запалити свічку о 16.00.