Ви зараз переглядаєте 14 листопада – Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

14 листопада – Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

Щорічно 14 листопада відзначається Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом. Це захворювання, яке знижує якість життя та призводить до цілої низки серйозних ускладнень здоров’я: пошкоджень серцево-судинної, нервової систем, очей та нирок.

 Цей день покликаний підвищити рівень інформованості населення про проблеми одного з найпоширеніших захворювань у світі – діабету, про важливість обов’язкової перевірки рівню глюкози в крові людини. Нормальний рівень глюкози в крові коливається від 3,3 до 5,5 ммоль/л. Глюкоза є основним джерелом енергії,  своєрідним універсальним “паливом” для наших клітин, яке забезпечує нормальну функцію мозку, печінки, серця і м’язів, особливо при додаткових навантаженнях. Проте з цукром жартувати не бажано. Його надмірне споживання протягом тривалого часу призводить до набору ваги, проблем із зубами, збільшує ризики ожиріння та підвищення ризику появи серцево-судинних хвороб, цукрового діабету та деяких видів раку. Харчування солодощами замість повноцінних прийомів їжі може створити нестачу вітамінів, мікроелементів та поживних речовин в організмі.

Учасники гуртка внутрішньої медицини підготували інформаційний стенд, щоб наочно показати скільки цукру міститься  продуктах, які найбільш часто вживаються людиною.