Ви зараз переглядаєте РІДКІСНЕ ПРАВО ЖИТИ

РІДКІСНЕ ПРАВО ЖИТИ

28 лютого 2023року  в Дубенському фаховому медичному коледжі відбулася студентська конференція до Всесвітнього Дня рідкісних захворювань «Рідкісне право жити»,  модератором якої була Василевич Іванна Миколаївна, викладач медичної біології.

У 2008 році Україна стала однією з перших країн, які вступили до Європейського комітету експертів з питань рідкісних захворювань EURORDIS і щороку в останній день лютого у світі відзначають Міжнародний день орфанних хворих.

Рідкісні вроджені чи набуті захворювання погіршують якість життя людини та призводять до його скорочення чи інвалідизації.  Метою конференції  було привернути увагу до проблем, потреб хворих на рідкісні (орфанні) захворювання, адже такі хворі не є аутсайдерами суспільства, а є його вагомою частиною.

Під час конференції студенти представили доповіді про рідкісні захворювання,  їх вплив на життя пацієнтів, розвиток досліджень, необхідних для безпечної, ефективної терапії та лікування орфанних захворювань. Цікавими та змістовними були виступи  студентів ІІ курсу освітньої програми «Лікувальна справа» Рогаль Анни, Дацюк Юліанни, Логвинчук Валерії, Панасюк Тетяни, Шнайдрук Крістіни, Фролової Дарини, Боднарук Вікторії, Горчук Злати, Коваленко Поліни, Королюк Анни.

Мотиваційний ролик про людину-легенду Ніка Вуйчича та його світовий бетселер «Життя без обмежень» змусив всіх присутніх замислитись над сутністю життя та толерантним ставленням до людей з особливими потребами. Незважаючи на рідкісність таких пацієнтів, вони мають рівне право на медичну допомогу, навчання та доступ до суспільного життя. 

Студенти поглибили знання  про етіологію та патогенез  деяких орфанних захворювань, що сприятиме подальшому вивченню внутрішньої медицини,  хірургії, акушерства, педіатрії, планування сім’ї.