48633   День прав людини – міжнародне свято, що відзначається 10 грудня, знаменуючи ухвалення Генеральною Асамблеєю ООН Загальної декларації прав людини в 1948 році. Це перший досвід колективної розробки універсального документа з прав людини. «Всі люди, всі рівні»- основна тема Дня прав людини у цьому році.

У рамках Всеукраїнського тижня права та з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини, у  Дубенському фаховому медичному коледжі були проведені тематичні заходи з питань реалізації та захисту прав людини, спрямовані на підвищення рівня обізнаності молоді із особистими свободами, правами і обов’язками.

7685Викладачем історії та права Вікторією Міскевич підготовлено правовий проєкт «Істина, свобода, відповідальність», в якому висвітлено історію становлення правничих міжнародних організацій, ознайомлено студентів другого курсу з основними принципами Декларації прав людини. У групах АЛ -109 та БЛ-109 курсів була проведена  інтерактивна навчально-пізнавальна гра «Країна Гідності», під час якої студенти змогли застосувати свої знання про конституційні принципи і засади громадянського суспільства.

4634Питання дотримання прав людини в українському суспільстві є надзвичайно актуальним в умовах відкритої агресії на сході України. Це нагода ще раз заявити про значущість прав людини, глобальну солідарність.