03 березня викладач фармакології провела інформаційний лекторій для студентів І-ІІ курсів «Вітамінний бум. Смачна профілактика для всієї родини».
A, C, E, D, B, K – це не випадкове розміщення букв. Це вітаміни. І так само, як літери складають слова, вітаміни є будівельними блоками, що дозволяють нашому тілу працювати.
Під час проведення заходу, були запропоновані наступні питання до розгляду:
Як вітаміни ззовні потрапляють всередину нашого організму?
Вітаміни та біологічні добавки. Наскільки вони корисні та про що мовчать виробники?
Вітамін D для профілактики: чи варто його так приймати?
8 вітамінів та мінералів, які необхідні для здорових та сильних нігтів.
Зі студентами обговорювали: як страждали моряки у давнину, коли не мали доступу до свіжої їжі, багатої на вітаміни. У них розвивалася цинга. Засіб лікування був простим – вітамін С, якого вдосталь у багатьох овочах та фруктах.
У той час, як бактерії, гриби та рослини самі можуть виробляти вітаміни, наші тіла цього не можуть. Тому ми повинні отримувати їх з інших джерел.
Більшість вітамінів групи В утворюють коферменти, чия робота допомагати ферментам вивільняти енергію з їжі.
Інші вітаміни групи В допомагають організму використовувати цю енергію.
Завдяки вітаміну С ви отримуєте здатність боротися з інфекціями та виробляти колаген. Це блок сполучної тканини, що формує кістки і зуби, а також допомагає загоювати рани.
Вітамін А допомагає виробляти білі кров’яні клітини, які є основою захисту організму, допомагає формувати кістки та покращує зір, оскільки він контролює клітини очей.
Вітамін D допомагає засвоювати кальцій та фосфор, необхідні нашим кісткам, а вітамін Е працює як антиоксидант, виводить із організму елементи, які можуть пошкодити клітини.
Вітамін К сприяє зсіданню крові, бо він допомагає виробляти білки, які роблять це.
Отже: Без цього різноманіття вітамінів люди стикаються з низкою проблем: втомою, пошкодженням нервів, серцевими хворобами або такими захворюваннями як рахіт та цинга.
З іншого боку, надто велика кількість вітамінів може спричинити інтоксикацію, що спростовує міф про те, що перевантаження вітамінами є хорошою ідеєю.
Студенти дійшли висновку: щоб виграти “вітамінний джек-пот” потрібно дотримуватися їх балансу.
Викладач фармакології Козачук Я.Л.