7 червизображение_viber_2019-06-12_13-13-19ня 2019 року викладачі Дубенського медичного коледжу Ткачук О. М. Та Харковець Ю. А. стали учасниками навчального семінару «Медсестринство в онкології. Особливості маніпуляційної техніки та догляду за онкохворими», який організувала президент Асоціації медичних сестер України Чернишенко Т. І. на базі Національного інституту раку, м. Київ. В ході заходу були розглянуті питання  вибору венозного доступу, установки та догляду за периферичним венозним катетером, особливості роботи з центральним венозним катетером, порт системою, особливості використання автоматичних інфузійних систем для проведення протипухлинних препаратів та особливостіизображение_viber_2019-06-12_13-11-58 розведення та інфузія протипухлинних препаратів.  Також були проведені майстер-класи: «Судинний доступ. Постановка та догляд за периферичним катетером та порт-системою» і «Техніка розведення та інфузії протипухлинних препаратів».  Особливу увагу приділяли обговоренню питання безпеки медичної сестри, адже вона найчастіше має справу з потенційно небезпечними пристроями під час різних медичних маніпуляцій.  Для подолання цієї проблеми фармакологічні компанії створили новітні периферичні венозні катетерами з системою посивної безпеки , з якими мали змогу ознайомитися всі присутні в ході практичної частини семінару.  Кожен учасник конференції зміг знайти для себе корисну, важливу та цікаву інформацію, адже доповіді охоплювали широкий діапазон важливих питань розвитку медсестринства в Україні.

изображение_viber_2019-06-12_13-17-53