5 Щорічно в нашому коледжі проводиться тиждень циклової комісії  терапевтично –педіатричних дисциплін. Цей навчальний рік не став винятком. Згідно плану з 18.03 по 22.03.2019 року було   проведено ряд заходів , приурочених до Всесвітнього Дня боротьби з туберкульозом. Під керівництвом викладача внутрішньої медицини Харковець Ю.А. в ЗОШ№1 м. Дубно відбулось відкрите засідання гуртка «Що потрібно знати про туберкульоз», метою якого було підвищення обізнаності учнів про глобальну епідемію туберкульозу та  стимулювання у молоді прагнення до здорового способу життя. Під час бесіди учні дізнались про симптоми туберкульозу, способи його передачі та методи профілактики цього захворювання.

Наступного дня тиждень продовжили студенти ІV курсу та  викладач епідеміології Легконець В.В. в гімназії №1 м. Дубно з інтерактивною лекцією «Здолаємо туберкульоз разом!»

IMG_9150

59В середу,19.03, відбулась  традиційна зустріч з начмедом  КЗ « Рівненський обласний протитуберкульозний диспансер»РОР Ординським М.Л. та лікарем-фтизіатром Тишковцем В.А. ,під час якої лікарі  розповіли про специфіку поточної ситуації щодо рівня захворюваності на туберкульоз в Рівненській області та в Україні загалом.  За словами Ординського М. Л., на сьогодні постає проблема поширення стійких форм туберкульозу і одним з пріоритетним напрямків стратегії боротьби з  цим захворюванням є  досягнення показника успішності лікування мультирезистентного туберкульозу до світового рівня (75%). В Україні вже зареєстровані нові сучасні препарати для комплексного лікування туберкульозу із розширеною резистентністю, то ж надіємось,  що найближчим часом ця проблема буде вирішена. 9652

Цікавими та пізнавальними  за змістом  виявились доповіді, які підготували студенти ІІ-ІV курсів  під керівництвом викладачів дисциплін  « Внутрішня медицина», « Педіатрія». «Загальний догляд», «Епідеміологія», «Стоматологія»,  «Інфектологія», на науково-теоретичній  студентській конференції « Разом проти туберкульозу! ». Учасники конференції в своїх виступах представили історію відкриття туберкульозу, епідеміологію та профілактику хвороби рівень захворюваності в петенціарній системі, сучасні методи діагностики та лікування tвс, прояви туберкульозу ротової порожнини та ін. Наприкінці тижня з метою підвищення поінформованості населення з питань профілактики туберкульозу та на те, що цією хворобою може захворіти кожен, але він виліковний при своєчасній діагностиці та суворому дотриманні призначеного лікування,  було проведено  санітарно-освітню акцію .

шо6485

Тиждень циклової комісії терапевтично- педіатричних  дисциплін видався цікавим та корисним. Для проведення  заходів всі викладачі циклової комісії  тісно співпрацювали зі студентами в творчій та доброзичливій атмосфері.

ПАМ`ЯТАЙТЕ!
Туберкульоз виліковний і не є вироком для людини, але потрібно вчасно звернутися за допомогою. Вилікуватись від нього нині – реально можливо. Головне з відповідальністю ставитись до свого здоров’я  та беззаперечно виконувати приписи та настанови лікарів
.