IMG_9150     24 квітня відзначається Всесвітній день боротьби з    туберкульозом.

В Україні епідемія туберкульозу триває з 1995 року і до сьогодні лишається актуальною проблемою.

За 2018 рік зареєстровано 34966 випадків туберкульозу.  Останні роки різко збільшено виявлення мультирезистентних форм туберкульозу, що пов’язано з резистентністю мікобактерій до основних протитуберкульозних засобів лікування. По рівню захворюваності цією недугою Україна посідає 5-те місце в світі, а по мультирезистентних формах туберкульозу – 9-те місце.

Варто зазначити, що у 40% ВІЛ інфікованих осіб діагностується ВІЛ-асоційований туберкульоз.

Підвищуються показники захворюваності туберкульозом серед:

– медичних працівників,IMG_9172

– ув’язнених та осіб, що перебувають у СІЗО,

– дітей і підлітків.

Сучасний туберкульоз значно „помолодшав”. Він залишається соціальною хворобою як бідних так і заможних.

З метою покращення обізнаності учнів щодо туберкульозу 19 березня 2019 р. студенти

БЛ – 409 курсу, І підгрупи, провели зустріч з учнями 9-х класів Дубенської гімназії №1. Вони продемонстрували короткий відеофільм про туберкульоз, розповіли про актуальність даної інфекційної хвороби, показали у формі презентаційних матеріалів від кого і якими шляхами можна заразитись, основні клінічні прояви цієї недуги, діагностику її, звернувши особливу увагу на профілактику туберкульозу.

IMG_9208На завершення зустрічі студенти роздали учням підготовлені пам’ятки, відповіли на задані запитання.

Хочеться подякувати студентам Вальчук Софії, Войтович Оксані, Борсук Ангеліні, Баліцькій Тетяні, Безкоровайній Вікторії, Березюку Роману, Кравчук  Галині за добросовісну, серйозну підготовку їх до даної зустрічі та її проведення.

Викладач епідеміології В. Легконець