IMG_8545На базі відділення підвищення кваліфікації ВКНЗ «Дубенський медичний коледж» РОР за січень-лютий 2019 року відбулись 4 цикли підвищення кваліфікації молодших спеціалістів з медичною освітою.              З 21 січня по 15 лютого тривав цикл професійного удосконалення  «Терапія».

19 IMG_7846медичних сестер терапевтичних відділень і кабінетів  оновлювали та поглиблювали свої знання у галузі медсестринства у внутрішній медицині на основі сучасних досягнень медичної науки. Викладачі коледжу, а також практикуючі лікарі  закладів охорони здоров’я м. Дубно, донесли до слухачів  нові  методи діагностики, лікування та профілактики терапевтичних, хірургічних, інфекційних  захворювань , ознайомили із сучасною нормативно-правовою базою , питаннями інфекційного контролю та ін.

321Продовжується проведення тематичного удосконалення молодших спеціалістів з медичною освітою на 72 годинному циклі «Медична інформатика». З початку 2019 року пройшли навчання дві групи слухачів: медичні сестри із КНП «Радивилівська РЛ» та КНП «Рівненська міська дитяча лікарня» і «Центру ПМСД «Ювілейний». Слухачі отримали базові знання з питань користування персональним комп’ютером, які необхідні в їхній професійній діяльності.

З 4 лютого по 1 березня відбувся цикл «Медсестринство у паліативній медицині». Слухачами даного циклу були 5 сестер медичних  новоствореного дитячого хоспісу на базі КП «Рівненський обласний спеціалізований центр реабілітації дітей з органічними ураженнями центральної нервової системи з порушенням психіки та паліативної допомоги дітям» та 9 сестер медичних відділення паліативної медицини ВКНЗ «Дубенський медичний коледж»2131. Згідно навчальної програми, яка передбачала 144 годин навчального курсу, були розглянуті питання психологічних, соціальних і духовних аспектів паліативної допомоги, контролю болю та іншої симптоматики в інкурабельних хворих, особливостей надання паліативної допомоги пацієнтам з туберкульозом та вірусом імунодефіциту.

Підсумком кожного циклу був іспит, який всі слухачі успішно склали і отримали свідоцтва про підвищення кваліфікації.