Подорож до краю, де народилася Мавка

IMG_20181215_125405Ось і перегорнута остання сторінка загадкової, фантастичної «Лісової пісні»…Але так захотілося побачити той чарівний куточок, що надихнув Лесю Українку на створення неперевершеного шедевру, пройтися тими стежками, якими ходила геніальна поетеса.

IMG_20181215_110921Тому 15 грудня студенти першого курсу відвідали  Літературно- меморіальний музей- садибу в селі Колодяжне.  Нас вразило, що все там відтворили так, як було за життя Лесі Українки. Адже тут поетеса прожила 15 років недовгого, але такого яскравого життя. Саме в цьому селі поетеса написала близько 80 літературних творів, займалася перекладами, записала 156 народних пісень, багато повір`їв і казок. Тож Колодяжне можна впевнено назвати творчою колискою Лесі. В експозиції музею- садиби є речі поетеси і родини Косачів, прижиттєві  видання творів Лесі Українки та її матері Олени Пчілки. В «білому» будиночку, який звели спеціально для Лесі, і досі стоїть її письмовий стіл, приладдя, вазочка  для квітів, чашечка, наче поетеса щойно вийшла з кімнати. А ще надзвичайно  красивий старовинний рояль, на якому дозволили зіграти і нашій студентці Валентині Демчук. Садиба розташована серед чудової волинської природи з синіми плесами озер і  величними соснами. Таємнича місцевість і багаті фольклорні традиції Волині щедро напували уяву Лесі.

Тож, вирушаючи додому, ми вже точно знали, де Леся Українка черпала свої рими та образи. Ймовірно,  що без Колодяжного, не було б і натхненної історії про Мавку.