Міжнародний тренінг „Підвищення ефективності діяльності коледжів через призму вдосконалення освіти”

  • Категорія запису:Новини

1536З 18 по 20 вересня у м. Полтава на базі Полтавського національного технічного університету ім. Юрія Кондратюка відбувся Міжнародний тренінг „Підвищення ефективності діял ьності коледжів через призму вдосконалення освіти”, який проводився за сприяння Міністерства освіти і науки України, Програми академічних обмінів ім. Фулбрайта в Україні, Міжнародного благодійного Фонду «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики». за рахунок гранту, який виділено Посольством США в Україні.

image-0-02-05-5e5840373b31aab56af5f2d5b123d76c3089451c1ee53494a013d61a28bf7aea-VУчасть у зазначеному заході взяла директор коледжу Надія Венгрин. Протягом трьох днів роботи велися дискусії, обмін досвідом американських та українських колег з таких напрямків:

– реформування освіти на рівні коледжів: вітчизняний та закордонний досвід;

– реформа змісту та управління діяльністю коледжів;

– забезпечення якості освіти та її вплив на зростання ефективності діяльності коледжів;

– трансформація соціально-психологічного портрету студентської спільноти;

– академічна доброчесність та її вплив на якість освіти: практичний досвід.

1IMG_0962Форум був надзвичайно цікавим та змістовним. Після вітальних слів ректора Полтавського національного технічного університету ім. Юрія Кондратюка Онищенко В.О., директора Департаменту вищої освіти МОН України Шарова О.І., директора Департаменту освіти та науки Полтавської обласної державної адміністрації Харченко О.В. та директора офісу Управління глобальними освітніми програмами, представника Державного департаменту США Ентоні Коліха у першій сесії виступив О.І. Шаров, який висвітлив сучасний стан та майбутнє коледжів у національній системі освіти України в світлі Закону України „Про освіту” та „Про вищу освіту” та Ден Родкін, віце-президент з питань справ студентства Коледжу Санта-Фе (Флорида, США), який присвятив свій виступ системі освіти в Америці у Ком’юніті Коледжах.

Учасники заходу мали можливість ознайомитись з моделями управління коледжами у США, джерелами їх фінансування та обговорити питання підвищення ефективної діяльності українських коледжів.

12IMG_1119Надзвичайно цікавою була Skype-презентація Вілми Елізи Фуентес, асистента віце-президента з академічних питань (Коледж Санта-Фе, Флорида, США), в якій був проведений детальний аналіз діяльності коледжів України та США. Віце-президент з економічного розвитку цього коледжу Даг Джонс, презентував побудову сучасної професійної освіти на основі співпраці з бізнесом.

Цікавою була дискусія щодо забезпечення якості освіти та її вплив на зростання ефективної діяльності коледжів запропонована президентом Міжнародного фонду досліджень освітньої політики Фініковим Т.Ф. та віце-президентом з питань справ студентства Деном Родкіним та віце президентом з економічного розвитку Коледжу Санта-Фе (Флорида, США)Дагом Джонсом.

Директор Державного підприємства «Український державний центр міжнародної освіти» Олена Шаповал підняла проблему стану інтернаціоналізації української професійної освіти.

1318Сьогодні, які ніколи, у сучасному світі є важливим питання організації роботи зі студентами з особливими освітніми потребами, які очікують від суспільства отримання можливостей для самореалізації. Ці проблеми були підняті у виступі представника Всеукраїнського громадського об’єднання «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» Ірини Твердохліб та директора Київського коледжу легкої промисловості Г.В. Щуцька.

Академічна доброчесність та її вплив на якість освіти, така тема була третього дня тренінгу. Пан Ден Родкін, пан Даг Джонс зі студентами ПолНТУ обговорили проблему студентського самоврядування, його ролі у формуванні життєвої позиції молоді та елементів культури. Своїми здобутками у питанні академічної доброчесності поділився Артем Артюхов, начальник Центру науково-технічної та економічної інформації Сумського державного університету, Голова підкомісії науково-методичної комісії МОН України та Ольга Гужва, заступник декана соціологічного факультету Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна.

20170920_121004Про досягнення та труднощі з впровадження досвіду американських коледжів у діяльність власних навчальних закладів розповіли випускники першого етапу ССАР програми «Адміністрування у системі коледжів США» М.Б. Шегедин, ректор ВНКЗ ЛОР “Львівський інститут медсестринства та лабораторної медицини  імені Андрея Крупинського”,  М.І. Продан, директор Берегівського медичного коледжу та інші.

Фахівець з питань освіти відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні Віра Терновська зазначила, що заплановано другий етап програми, який став можливим завдяки особливим успіхам та наполегливій праці випускників першого етапу.

Тренінг відбувся в атмосфері доброзичливості та конструктивного діалогу.