Без імені

23 березня 2017 року в рамках декади циклової комісії  природничо-наукових дисциплін відбулася внутріколеджна Олімпіада з латинської мови.

32 студенти ІІ курсу зі спеціальності Медсестринство виявили бажання продемонструвати свої знання цієї величної класичної мови, важливої для медика.

Олімпіада проходила у 3 етапи.

Першим етапом були тестові завдання, які  включали п’ять тематичних розділів: «Фонетика», «Іменник», «Прикметник», «Грецькі префікси та суфікси», «Формулювання клінічних діагнозів». Тести були розташовані в порядку вивчення основних розділів курсу, що базуються на лексичному мінімумі відповідних тем.

На другому етапі студенти показали вміння володіти професійною медичною лексикою. Вони пояснювали та розбирали визначення термінів, аналізували назви лікарських засобів за словотворчими елементами, пояснювали назви фізіологічних процесів хвороб.

Третім етапом була практична частина, яка включала в себе грамотне виписування рецепту, як документа.

Переможцями Олімпіади стали:

І місце – Давидюк Анна (група АЛ-111);

ІІ місце – Чипинюк Валентина (група АЛ-209);

ІІІ місце – Фацак Ольга (група ВЛ-209).

Як говорили стародавні, Non tamprae clarum est scire Latine, quam turpenescire (Не так почесно знати латинську мову, як ганебно її не знати).

Викладач

латинської мови