Вищий комунальний навчальний заклад
м. Дубно, вул. К. Острозького, 25
Тел./факс: (03656) 3-23-82
тел.: (03656) 3-23-72

IMG_3039Щоденна інформація преси, телебачення, та й кожен прожитий нами день переконує, що сьогоднішнє життя переповнене ризиком розвитку нещасного випадку, що небезпека завжди ходить поруч з нами, що збереження нашого життя в екстремальних умовах значною мірою залежить від того, наскільки вміло ми самі, або люди, серед яких ми знаходимось, здатні своєчасно зосередитись, оцінити ситуацію та визначити послідовність завдань надання невідкладної допомоги. Саме таке судження особливо є актуальним коли на теренах, всім нам рідної України, проходять бойові дії. Сьогодні неодмінним критерієм суспільної придатності кожної людини, її громадської спроможності, та й особистої інтелектуальності є знання, вміння та навички з надання до медичної та невідкладної медичної допомоги.

IMG_283322 лютого 2017 року на базі Дубенського медичного коледжу, старшокурсниками учасниками соціальної ініціативи – „Дубенські характерники”, під керівництвом інструктора-волонтера громадської організації «Рівне такмед» Романа Комаринця та викладачів хірургії І. В. Романюка, Р. І. Палійчука, проведено тематичний практичний тренінг для вчителів біології ЗОШ району з надання першої медичної допомоги постраждалим у надзвичайних ситуаціях, що виникають внаслідок різноманітних катастроф.

Студенти – спікери на достатньо високому професійному рівні розповіли як надати допомогу постраждалому, коли під руками немає аптечки, або звичних медичних засобів? Як врятувати життя, коли немає поряд кваліфікованих медичних спеціалістів, а вся ініціатива належить вам? Змодельовані практичні навички щодо надання до лікарської допомоги в екстремальних ситуаціях, підкреслили життєво важливу необхідність всіх громадян добре знати основні ознаки невідкладних станів і чітко уявляти, наскільки вони небезпечні для хворого. Підготовлені інформаційні листівки по наданню долікарської та невідкладної медичної допомоги при травмах кісток черепа, хребта, плечового поясу, кісток тазу та нижніх кінцівок, різних видах кровотечі та наявне матеріально – технічне забезпечення дали змогу досить активно, цікаво та провести тренінг.

IMG_2964В ході заходу студенти гуртка фітотерапії, ( керівник викладач фармакології Саюк В.М.) запросили учасників тренінгу продегустувати цілющі чаї з лікарських рослин Дубенщини, приготовлені за рецептами всесвітньо відомого травника, нашого земляка Івана Носаля.

Учасники тренінгу підкреслили актуальність подібних навчальних занять.

Завідувач відділенням Петро Йосипович Гаращак