Відокремлений підрозділ
"Дубенський фаховий
медичний коледж"

КЗВО "Рівненська медична академія"
Рівненської обласної ради
Тел./факс: (03656) 3-23-82; (03656) 3-23-72
тел.: приймальної комісії (095) 402-3545; (093) 389-3671

ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ

про проведення громадського обговорення

щодо присвоєння імені Івана Носаля

ВКНЗ „Дубенський медичний коледж”

Рівненської обласної ради

 Найменування організатора громадського обговорення – адміністрація ВКНЗ „Дубенський медичний коледж” Рівненської обласної ради

Найменування юридичної особи, якій пропонується присвоїти ім’я фізичної особи: ВКНЗ „Дубенський медичний коледж” Рівненської обласної ради                                                         

Ім’я фізичної особи, що пропонується присвоїти юридичній особі: пропонується присвоїти ВКНЗ „Дубенський медичний коледж” ім’я Івана Михайловича Носаля – травника, науковця, викладача.

Обґрунтування пропозиції: Іван Михайлович Носаль народився 26 квітня 1913 р. в с. Луковськ Холмського повіту. Життя Івана Носаля – частка історії нашого краю. Його батько певний час служив у Свято-Іллінській церкві нашого міста. У Дубні Іван провів роки юності та закінчив гімназію. Тут під батьківським проводом він протоптав свою першу стежку в природу, зробив свій життєвий вибір – допомагати людям в часи недуги травами. Вищу осві­ту здобував у Львові. Після закінчення інституту і до кінця життя І.М.Носаль жив і пра­цював на Рівненщині. Збираючи матеріали про лікувальні властивості рослин, Іван Носаль багато мандрував лісовими, польовими стежками поліського краю. Відомий рівненський письменник Євген Шморгун супроводжував Івана Михайловича в його мандрівках. У 1958 році накладом 9500 примірників вийшла у світ перша книга М. та І. Носалів «Лікарські рослини і способи їх застосування в народі». Так почалася тріумфальна хода мудрих носалівських книг, що дарують людям знання про цілющу природу.. Останнє десятиріччя свого життя Іван Носаль віддав написанню оновленої, доповненої та переосмисленої книжки «Від рослини до людини». У цій книзі зібрано близько 250 записів. Дубенчани вшанували пам’ять видатного травознавця Івана Михайловича Носаля: один із провулків міста, який знаходиться біля Дубенського медичного коледжу, названий його ім’ям. Колектив цього закладу став ініціатором встановлення на власному фасаді пам’ятної меморіальної дошки в честь видатних земляків-травознавців. І премію, якою був нагороджений коледж як переможець Всеукраїнського конкурсу «Улас Самчук – видатний політичний діяч та літописець українського народу» було спрямовано на її виготовлення. У 2007 році відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки в честь видатних фітотерапевтів, автором якої є дубенський художник Микола Тимчак. В музеї навчального медичного закладу оформлено підбірку матеріалів, які відображають життєвий шлях Івана Носаля. Коледж є розробником навчальної програми з фітотерапії для слухачів циклу позашкільної освіти за напрямом «Оздоровчий», в основі якої використано наукові дослідження видатних травознавців. Багато років в закладі функціонує фітотерапевтичний гурток, який займається вивченням життєпису фундаторів народного цілительства та лікувальних властивостей трав Волині Михайла Андрійовича та Івана Михайловича Носалів.

Суб’єкти, що внесли пропозицію щодо присвоєння юридичній особі імені фізичної особи: педагогічний колектив ВКНЗ ”Дубенський медичний коледж” (протокол педагогічної ради № 3 від 21.12.2015 р.).

Форма громадського обговорення: Науково-теоретична конференція           «Душа природи – душа добра!»

Дата громадського обговорення : 23 березня 2016 року о 11.00 год.

Місце проведення : актова зала ВКНЗ „Дубенський медичний коледж” (вул.К.Острозького,25).

Поштова адреса та адреса електронної пошти, номер телефону, строк і форму для подання пропозицій (зауважень): Усі пропозиції та зауваження подаються в письмовій або усній формі, надсилаються електронною поштою із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає, ВКНЗ „Дубенський медичний коледж” протягом 35 днів з дати опублікування інформаційного повідомлення (21.01.2016 року) за адресою: м. Дубно, вул.К.Острозького,25, тел./факс: (03656) 3-23-82, тел.: (03656) 3-23-72. E-mail: dubnomed@ukr.net. Анонімні пропозиції (зауваження) не реєструються і не розглядаються.

Адреса електронної пошти, номер телефону організатора громадського обговорення, за якими можна отримати консультації з питання, що винесено на громадське обговорення: Тел.факс (03656) 3-23-82, тел.: (03656) 3-23-72, E-mail: dubnomed@ukr.net

Прізвище та ім’я особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення: Малюта Віктор Ростиславович.

Строк і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення: Узагальнення висловлених в ході проведення громадського обговорення зауважень та пропозицій здійснюється організатором протягом 14 днів після закінчення строку подання пропозицій (15.03.2016 року). Після отримання висловлених пропозицій та проведеного аналізу відбудеться оприлюднення результатів громадського обговорення на сайті Рівненської обласної ради та ВКНЗ „Дубенський медичний коледж”.

Запрошуємо усіх бажаючих взяти участь у обговоренні питання щодо присвоєння ВКНЗ „Дубенський медичний коледж” Рівненської обласної ради імені Івана Михайловича Носаля.

5 коментарів до запису


Кременецький ботанічний сад
11.02.2016 о 16:05

Фіторерапія така ж давня як історія людства. Власне, медицина,її витоки беруть початокз фітотерапії. Лікарські рослини в наш час це комора не сподіванок, спаравжніх наукових відкритів, які чекають кожного, хто серйозно і наполегливо ступає на стежку теоретичного чи практичного застосування їх для лікування та профілактики численних недуг. Таким видатним,з великої букви фітотерапевтом, травником можна важати І.М.Носаля. Його великий вклад у траволікування є неоцінненими. Кременецький ботанічнийсад підтримує пропозицію щодо присвоєння ВКНЗ „Дубнівському медичному коледжу” імені Івана Михайловича Носаля.


Тамара Дмитренко
16.02.2016 о 11:03

Відділ історії Державного історико-культурного заповідника м. Дубна повністю підтримує колектив прихильників присвоєння медколеджу імя Івана Носаля. Ця людина гідна найвищої оцінки , оскільки своїми дослідженнями в галузі фітотерапії Носаль боровся за продовження людського життя.
Не менш гідною особою в історії медицини Дубна і краю був Святослав Балей, який у 1920-30-х роках викладав у медичному училищі, а його учні проходили практику в лікарні с. Панталія. Унікальні хірургічні операції Балея свого часу були відомими на Волині і у всій Польщі. Тамара Дмитренко, зав. відділу історії Заповідника


Котуль В.В.
16.02.2016 о 23:20

Президія Правління Дубенської міськрайонної організації Товариства Червоного Хреста України вважає, що колектив Дубенського медичного коледжу виступив з хорошою ініціативою про присвоєння навчальному закладу імені славетного земляка, відомого травознавця Івана Михайловича Носаля. Сьогодні навіть традиційна медицина у своїй практиці все частіше звертається до рецептів народних цілителів. Завдяки яким започатковано один із напрямів фітотерапії, яка дуже популярна на тепер. А книга І.Носаля “Лікарські рослини і способи їх застосування в народі” стала настільною для тисяч людей, які цікавляться травознавством і шукають у рослинах порятунок.


Костянтин Себало
09.03.2016 о 17:05

Про таких людей, як Іван Михайлович Носаль, потрібно говорити і писати, його наукові роботи вивчати. Підтримую ініціативу колективу Дубенського медичного коледжу про присвоєння навчальному закладу імені відомого фітотерапевта і травознавця. Адже щоб позбутися міфів і творити власну історію, необхідно пам’ятати тих, хто підніс українську науку, культуру на європейський рівень і є гідним представником української нації.

Костянтин Себало
голова громадської організації
“Цивільний корпус АЗОВ” м. Рівне

Залишити коментар

Наші координати та реквізити

тел. приймальна в.о. директора Кислюк Ж. М.

(03656)3-23-82, (03656)3-23-72

тел. головного бухгалтера Бухальська Н.В.

(03656)4-12-43

електронна пошта

dubnomed@ukr.net

реквізити оплати за навчання
дійсні станом на 22.10.2021
ВП "Дубенський фаховий медичний коледж" КЗВО "Рівненська медична академія" РОР
код 44384258
р/р UA 958201720314281001201101810
УДКСУ Рівненської області

реквізити оплати за гуртожиток
дійсні станом на 22.10.2021
ВП "Дубенський фаховий медичний коледж" КЗВО "Рівненська медична академія" РОР
код 44384258
р/р UA 968201720314251001202101810
УДКСУ Рівненської області

ЗНО

www.testportal.gov.ua – сайт Українського центру оцінювання якості освіти;

www.lvtest.org.ua – сайт Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти;

0322422660 – телефон гарячої лінії Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти.

http://rivneosvita.org.ua/community/forum/index.php/forum1/ - загальний форум порталу «Освіта Рівненщини»;

http://www.roippo.org.ua/ - сайт Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти (кабінет ЗНО та моніторингу якості освіти).

Подвійний диплом
pd-ru
НАВЧАЛЬНЕ ВІДЕО З ВИКОРИСТАННЯ ЗАСОБІВ ІНДИВІДУального захисту
2014-2020 © Дубенський фаховий медичний коледж • Розробка сайту: Umkka Design