Проведення громадського обговорення

  • Категорія запису:Вступ / Новини

ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ

про проведення громадського обговорення

щодо присвоєння імені Івана Носаля

ВКНЗ „Дубенський медичний коледж”

Рівненської обласної ради

 Найменування організатора громадського обговорення – адміністрація ВКНЗ „Дубенський медичний коледж” Рівненської обласної ради

Найменування юридичної особи, якій пропонується присвоїти ім’я фізичної особи: ВКНЗ „Дубенський медичний коледж” Рівненської обласної ради                                                         

Ім’я фізичної особи, що пропонується присвоїти юридичній особі: пропонується присвоїти ВКНЗ „Дубенський медичний коледж” ім’я Івана Михайловича Носаля – травника, науковця, викладача.

Обґрунтування пропозиції: Іван Михайлович Носаль народився 26 квітня 1913 р. в с. Луковськ Холмського повіту. Життя Івана Носаля – частка історії нашого краю. Його батько певний час служив у Свято-Іллінській церкві нашого міста. У Дубні Іван провів роки юності та закінчив гімназію. Тут під батьківським проводом він протоптав свою першу стежку в природу, зробив свій життєвий вибір – допомагати людям в часи недуги травами. Вищу осві­ту здобував у Львові. Після закінчення інституту і до кінця життя І.М.Носаль жив і пра­цював на Рівненщині. Збираючи матеріали про лікувальні властивості рослин, Іван Носаль багато мандрував лісовими, польовими стежками поліського краю. Відомий рівненський письменник Євген Шморгун супроводжував Івана Михайловича в його мандрівках. У 1958 році накладом 9500 примірників вийшла у світ перша книга М. та І. Носалів «Лікарські рослини і способи їх застосування в народі». Так почалася тріумфальна хода мудрих носалівських книг, що дарують людям знання про цілющу природу.. Останнє десятиріччя свого життя Іван Носаль віддав написанню оновленої, доповненої та переосмисленої книжки «Від рослини до людини». У цій книзі зібрано близько 250 записів. Дубенчани вшанували пам’ять видатного травознавця Івана Михайловича Носаля: один із провулків міста, який знаходиться біля Дубенського медичного коледжу, названий його ім’ям. Колектив цього закладу став ініціатором встановлення на власному фасаді пам’ятної меморіальної дошки в честь видатних земляків-травознавців. І премію, якою був нагороджений коледж як переможець Всеукраїнського конкурсу «Улас Самчук – видатний політичний діяч та літописець українського народу» було спрямовано на її виготовлення. У 2007 році відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки в честь видатних фітотерапевтів, автором якої є дубенський художник Микола Тимчак. В музеї навчального медичного закладу оформлено підбірку матеріалів, які відображають життєвий шлях Івана Носаля. Коледж є розробником навчальної програми з фітотерапії для слухачів циклу позашкільної освіти за напрямом «Оздоровчий», в основі якої використано наукові дослідження видатних травознавців. Багато років в закладі функціонує фітотерапевтичний гурток, який займається вивченням життєпису фундаторів народного цілительства та лікувальних властивостей трав Волині Михайла Андрійовича та Івана Михайловича Носалів.

Суб’єкти, що внесли пропозицію щодо присвоєння юридичній особі імені фізичної особи: педагогічний колектив ВКНЗ ”Дубенський медичний коледж” (протокол педагогічної ради № 3 від 21.12.2015 р.).

Форма громадського обговорення: Науково-теоретична конференція           «Душа природи – душа добра!»

Дата громадського обговорення : 23 березня 2016 року о 11.00 год.

Місце проведення : актова зала ВКНЗ „Дубенський медичний коледж” (вул.К.Острозького,25).

Поштова адреса та адреса електронної пошти, номер телефону, строк і форму для подання пропозицій (зауважень): Усі пропозиції та зауваження подаються в письмовій або усній формі, надсилаються електронною поштою із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає, ВКНЗ „Дубенський медичний коледж” протягом 35 днів з дати опублікування інформаційного повідомлення (21.01.2016 року) за адресою: м. Дубно, вул.К.Острозького,25, тел./факс: (03656) 3-23-82, тел.: (03656) 3-23-72. E-mail: dubnomed@ukr.net. Анонімні пропозиції (зауваження) не реєструються і не розглядаються.

Адреса електронної пошти, номер телефону організатора громадського обговорення, за якими можна отримати консультації з питання, що винесено на громадське обговорення: Тел.факс (03656) 3-23-82, тел.: (03656) 3-23-72, E-mail: dubnomed@ukr.net

Прізвище та ім’я особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення: Малюта Віктор Ростиславович.

Строк і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення: Узагальнення висловлених в ході проведення громадського обговорення зауважень та пропозицій здійснюється організатором протягом 14 днів після закінчення строку подання пропозицій (15.03.2016 року). Після отримання висловлених пропозицій та проведеного аналізу відбудеться оприлюднення результатів громадського обговорення на сайті Рівненської обласної ради та ВКНЗ „Дубенський медичний коледж”.

Запрошуємо усіх бажаючих взяти участь у обговоренні питання щодо присвоєння ВКНЗ „Дубенський медичний коледж” Рівненської обласної ради імені Івана Михайловича Носаля.