IMG_3004 9 листопада 2015 р. в Дубенському коледжі Рівненського державного  гуманітарного університету відбулася міжвузівська науково-практична конференція “Українська писемність та мова в  манускриптах і друкарстві”, учасниками якої стали і студенти нашого коледжу.Студентка БЛ-109 курсу Романюк Ірина виступила з науковим повідомленням “Луцьке Євангеліє-пам’ятка Галицько-Волинської книгописної школи та пам’ятка української мови XIV ст. ” (науковий керівник Власюк А. І., викладач української та зарубіжної літератур). Матюх Михайло, студент БЛ-309 курсу, представив дослідницьку роботу на тему “Шляхами літературної Рівненщини” (науковий керівник Павленко Н. Й., викладач української мови).
Саме 9 листопада, коли країна відзначає День української писемності і мови, і зібралися студенти і викладачі навчальних закладів області. В усіх доповідях наголошувалося на величезній ролі мови у формуванні і самовираженні особистості. Адже саме через мову та писемність ми пізнаємо рідний народ, його ментальність, культуру, історичний досвід.