DSC012451-3 жовтня у м. Києві відбувся ІІ Національний конгрес з паліативної допомоги.

Директор коледжу Надія Венгрин взяла участь у роботі конгресу. Вона була модератором секції „Роль медсестринства в розвитку та підвищенні якості паліативної та хоспісної допомоги” і виступила з доповіддю про „Актуальні питання щодо створення відділення паліативної допомоги як функціонального підрозділу вищого медичного навчального закладу”.

В ході конгресу було схвалено проект Стратегії розвитку паліативної допомоги в Україні на 2015-2025 роки, прийнята Резолюція, якою передбачено розробку:

– національних стандартів надання ПХД;

– акредитаційних вимог до закладів ПХД різного типу;

– клінічних протоколів методичних рекомендацій для фахівців що надають паліативну допомогу;

– спільних наказів МОЗ України, Міністерства соціальної політики України, Міністерства оборони України і НАМН України;

– пакету із соціального захисту працівників, які обслуговують паліативних хворих.

Сьогодні нагальним питанням в паліативній допомозі є комплексна система підготовки кадрів з паліативної допомоги та прийняття Закону України „Про паліативну допомогу в Україні”.DSC01258