«Науковий пікнік» – це аналог науково-IMG_20150925_135445популярного заходу, який було запроваджено в Польщі в 1997 році заради популяризації науки в сучасному світі, адже наука – це не лише книжки й дисертації, але й дуже цікаві та захоплюючі речі, які постійно супроводжують, оточують нас.

25 вересня  на території історико-культурного державного заповідника  „Дубенський замок”, у день відзначення 523-ліття з моменту  заснування його князями Острозькими, проходив Науковий пікнік. Дубенський медичний коледж представили три команди, які дивували відвідувачів різноманітними фізичними, хімічними, біологічними експериментами…

Ротовий апарат комара звичайного, кліщ іксодовий, спорангій зозулиного льону та багато інших мікропрепаратів можна було побачити в окуляр сучасних мікроскопів, які вдало підібрала викладач біології, медичної біології та генетики Василевич Іванна Миколаївна та асистент – студентка 2-го курсу Шостак Ольга.

IMG_1732Команда студентів фізиків: Володько Іванна, Павлів Володимир і Пукас Назар, очолювана  викладачем медичної фізики та інформатики Поліщуком Вячеславом Михайловичем порадували відвідувачам демонстрацію аеродинамічних властивостей ламінарного потоку та повітряної кульки, школярі із задоволенням гралися із неньютонівською рідиною, проте найбільше всіх зацікавило художнє гравіювання столових ложок, в основі якого лежить звичайний процес електролізу.

Юні хіміки – студенти  Лукіянчук Андрій, Ковальчук Ольга, Ткач Андрій, Тиндюк Богдана-Марія, Іванечко Тетяна, Зубрицька Ірина під керівництвом викладача хімії та медичної хімії Коритнюк Оксани IMG_1729Михайлівни продемонстрували  ряд цікаві  досліди з хімії: глядачі дізнались як утворюється «фараонова змія» із кальцій глюконату, як надути кульку за допомогою соди та оцту, як лікують хіллери та чому гроші не горять, неабиякий подив викликав хімічний вулкан – термічний розклад амоній дихромату.

Оскільки значна частина експериментів базувалася на буденних предметах – повітряних кульках, крохмалі, соді, оцті, то, навчившись на майстер-класах, допитливі відвідувачі заходу зможуть повторити ці прості експерименти вдома.