„Даються обрії лиш сильним”

IMG_3733     20 квіт­ня 2015 ро­ку від­був­ся лі­те­ра­тур­ний ве­чір, прис­вя­че­ний 70 річ­ни­ці від дня на­род­жен­ня по­ета, пе­рек­ла­да­ча, ша­хо­во­го ком­по­зи­то­ра Ар­се­на Ми­хай­ло­ви­ча Лев­ко­ви­ча „Да­ють­ся об­рії лиш силь­ним”.

І хоча народився поет в селі Жадень Дубровицького району, але на довгі роки наше місто стало для нього рідною домівкою. Саме в м. Дубно закінчив школу, почав друкуватися, тут знайшов і нових друзів. Серед них були і студенти Дубенського медичного училища. Тому невипадково літературний вечір проходив в стінах нашого навчального закладу. Натхненно розповідав про життя та творчість Арсена Микола Пшеничний, який був особисто знайомий з Левовичем.  Любов Пшенична, Ерна Шевчук, Микола Лєбєдєв також пригадали свої зустрічі з мужнім, незламним поетом. Про Арсена, як  неперевершеного шахового композитора, розповів Анатолій Пожарський.

Присутні мали змогу переглянути документальний фільм про цю непересічну людину, режисером якого є Микола Величковський, а авторами сценарію Микола Пшеничний та Микола Тимчак.
Звучали на вечорі незабутні рядки поета, а студентка Трофимчук Олена виконала пісню „Волошки”, музику до якої написала сама.

Захід був підготовлений спільно з Дубенською міською публічною бібліотекою №1 (завідуюча Шатнік Тетяна Романівна). Ведучими були працівники Будинку культури Вовк Ліна та Сокол Іван.

З малюнками Арсена Михайловича всі присутні могли ознайомитися завдяки Каменській Людмилі Олександрівні, завідуючій фондами Державного історико-культурного заповідника м. Дубно.