Вищий комунальний навчальний заклад
м. Дубно, вул. К. Острозького, 25
Тел./факс: (03656) 3-23-82
тел.: (03656) 3-23-72

Щороку в Дубенському медичному коледжі проходить предметний тиждень акушерства та гінекології, який привертає увагу громадськості до проблем репродуктивного здоров`я молоді -майбутнього української нації загалом та матері і дитини зокрема. Цього року ця подія припала на період з 3 по 7 листопада. Весь колектив коледжу із задоволенням відвідує заходи, заплановані тижнем. Організовують та проводять предметний тиждень акушерства та гінекології викладачі циклової комісії клінічних дисциплін акушерського профілю Котуль І.О , Лисецька О.Ф. та студенти – гуртківці. Програма предметного тижня цього року складалася з наступних заходів:

Дні та час проведення Назва заходу Місце проведенняХто проводить
Понеділок 15.10 Відкриття предметного тижня.Студентська конференція: «Дівчинка. Підліток. Жінка». Анонімне анкетування студентів. ауд. № 220Члени акушерського гурткаВикладачі ЦК
Вівторок 15.10 Лекція:«Підліткова контрацепція. Профілактика дошлюбних зв`язків» ауд. № 220Члени акушерського гурткаВикладачі ЦК
Середа15.10 «Вплив шкідливих чинників на плід» – виїздне засідання гуртка на базі Дубенського пологового будинку ауд. № 220Члени акушерського гурткаКотуль І.О.Лисецька О.Ф.
Четвер 15.10 Лекція: «Профілактика стресових станів у студентів»Підсумки роботи тижня. ауд. № 220Члени акушерського гуртка, викладачі ЦК

Під час проведення заходів ставиться мета формувати більш відповідальне відношення підлітків різної статі один до одного, зменшити число випадків вагітності до часу досягнення соціальної і статевої зрілості, запобігти абортам в підлітковому віці, знизити ризики зараження хворобами, що передаються статевим шляхом; зміцнювати здоров’я матері і дитини; забезпечити більшу доступність відповідних медичних та соціальних служб по збереженню репродуктивного здоров’я.
У день відкриття предметного тижня була проведена студентська конференція на тему: «Дівчинка. Підліток. Жінка.», на якій студенти молодших курсів ознайомилися з періодами та особливостями статевого розвитку жіночого організму, гігієни дівчаток. Студенти – гуртківці підготували яскраві презентаційні матеріали, продемонстрували науковий мультиплікаційний фільм «Коли дівчинка стає дорослою». Слухачі під час конференції отримували вичерпні відповіді на питання, які їх цікавлять.
Цікаво та змістовно пройшла лекція на тему підліткової контрацепції та профілактиці дошлюбних зв`язків». Студенти ознайомилися з всіма видами і методами контрацепції, які може запропонувати вітчизняна медицина сьогодні для підлітків, засвоїли правила і техніку їх використання.

Отримані знання закріпили переглядом відеоматеріалів. По закінченні конференції слухачі заповнили анонімні анкети, в яких дали відповіді на інтимні запитання щодо статевого життя та методів контрацепції серед молоді. Під час лекції були підняті актуальні на даний час проблеми боротьби з абортами в підлітковому віці. Адже, щорічно аборти роблять 400-500 дівчат віком 10-14 років і 30-35 тис – 15-17-річних. За 17 років в Україні, за неофіційними даними, було зроблено понад 30 млн. абортів. Студенти коледжу приймають участь у акціях «Збережи життя» серед молоді міста, що дає змогу багатьом майбутнім матерям зробити правильний вибір і зберегти життя їхнім дітям.
Ця тема є дуже актуальною для нашої країни, тому що, лише за офіційною статистикою, практично кожного року на 100 пологів припадає 106 абортів.
За час роботи предметного тижня студенти провели виїздне засідання акушерського гуртка у школі материнства і батьківства на базі Дубенського пологового будинку. З вагітними було проведене заняття на тему «Вплив шкідливих чинників на плід», зокрема вплив куріння та алкоголю, яскраво продемонстровані наслідки дії токсичних речовин на дитину, яка ще не народилася. Кожна майбутня мама отримала пам`ятку та корисні поради щодо профілактики захворювань новонароджених.
Переповненою аудиторією зустрічали організаторів тижня акушерства в останній день його проведення. Студенти емоційно слухали лекцію «Профілактика стресових станів у студентів», активно приймали участь у сеансах релаксації. По закінченні зустрічі гуртківці пригощали слухачів смачними цукерками, фруктами та запивали антистресовим чаєм.
Завершення кожного робочого дня предметного тижня закінчувався бурхливими оплесками аудиторії. Студенти задоволені отриманими знаннями, висловлювали вдячність організаторам предметного тижня.

Голова цк клінічних дисциплін акушерського профілю Лисецька О.Ф.