IMG_6773«Батько і син» – саме під такою назвою 10 листопада відбувся у Дубенському медичному коледжі літературно-мистецький вечір. Артисти Рівненської обласної філармонії розповіли про двох титанів української патріотичної думки, батька і сина, що без вагань поклали на вівтар свободи свої життя – Олександра Олеся та Олега Ольжича.
Захід відбувався у рамках тижня української мови та був присвячений Дню писемності, який усі свідомі громадяни нашої країни відзначали 9 листопада. Можливо, саме тому студенти Дубенського медичного коледжу, усвідомлюючи мету літературно-музичного вечора та зважаючи на останні події у країні, вдягнули вишиванки, їхню ініціативу підтримала частина викладачів.
Вірші та пісні, що давно увійшли до української класики, звучали з вуст талановитих солістів, а скрипалі філармонії здивували майстерним виконанням «Мелодії» нашого знаного композитора Мирослава Скорика. Ніжні та щирі слова з вірша Олександра Олеся «Чари ночі» припали до душі усіх слухачів, а справжньою окрасою вечора стало виконання заслуженим артистом України, Ярославом Кульчинським, низки повстанських пісень.
Постаті Олега Ольжича та Олександра Олеся вражають, зачаровують, є гідним прикладом для наслідування, їхні життя – це боротьба, яка кличе «туди, де бій за волю», це пошуки героїчного життєвого Ідеалу. Оригінальність цих письменників – в утвердженні звитяжного світогляду і в поезії, і в самих вчинках та життєвих подвигах. Саме цю думку хотіли донести до студентів Дубенського медичного коледжу артисти Рівненської обласної філармонії, а вдячні слухачі пройнялися духом нескореної свободи, любові до рідного краю, якими просякнуті поетичні рядки двох неперевершених майстрів української поезії – Олександра Олеся та Олега Ольжича.
Юлія Лісовська
викладач Дубенського медичного коледжу