Вищий комунальний навчальний заклад
м. Дубно, вул. К. Острозького, 25
Тел./факс: (03656) 3-23-82
тел.: (03656) 3-23-72

30 жовтня у ВКНЗ „Дубенський медичний коледж” Рівненської обласної ради завітав голова правління Української ліги сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги, міністр охорони здоров’я 2007-2010 роки Василь Михайлович Князевич. Метою його візиту було ознайомлення з роботою відділення хоспісної та паліативної медицини. В рамках візиту В.М. Князевич привіз благодійну допомогу у вигляді холодильника та підгузки і пелюшки. Ця благодійна допомога була закуплена на кошти зібрані в ході благодійної акції у молодому театрі у м. Києві для Дубенського хоспісу під час вистави «Загадкові варіації».
В ході зустрічі відбулася конференція «Благодійна діяльність – важливий напрямок підтримки важкохворих пацієнтів хоспісу»
Розгляд питань конференції засвідчив, що проблемами пацієнтів Дубенського хоспісу переймаються не лише мешканці Дубенщини, але і громадські діячі та організації із всієї України.
Роботу конференції розпочала директор Дубенського медичного коледжу Венгрин Надія Олексіївна. Вона відзначила важливість винесеної на розгляд конференції проблеми на сучасному етапі розвитку суспільства та представила гостей конференції.
З вітальними словами звернулись до гостей – учасників конференції заступник голови Рівненської обласної ради Павлюк Степан Іванович та міський голова Антонюк Василь Михайлович. У своїх виступах вони висловили своє бачення щодо сприяння розвитку системи паліативної допомоги в нашому регіоні, яка забезпечить професійний догляд та підтримку невиліковно хворим, які її потребують незалежно від їх віку, статі, віросповідання чи місця знаходження.
Особливу увагу проблемам пацієнтів Дубенського хоспісу приділив голова правління Української ліги сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги Василь Михайлович Князевич, за що громада Дубенщини йому вдячна. Зокрема, у своєму виступі Василь Князевич відмітив, що від останнього його візиту на Дубенщині відбулися значні зміни у відділенні паліативної медицини (хоспісу) Дубенського медичного коледжу. Люди, які допомагають лікарні, відчувають, що вони причетні до творення доброї справи. Це спонукає їх до нових кроків на цьому шляху. А якщо змінюється свідомість, відбувається переорієнтація цінностей, тож, безумовно, матимемо успіхи й в економіці, що позначиться на фінансуванні охорони здоров’я.
Всеукраїнська громадська організація Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги об’єднує навколо проблем паліативної медицини широке коло небайдужих людей серед працівників медичної сфери, громадських діячів, науковців, представників духовенства, волонтерів та меценатів. Основною місією діяльності Ліги є сприяння розвитку системи паліативної допомоги в Україні, яка забезпечить професійний догляд та підтримку невиліковно хворим, які її потребують.
Цікавим на прес-конференції було висвітлення проблем паліативної медицини на Рівненщині Головою Рівненського осередку Української ліги сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги Котенко Ганною.
Проблеми паліативних хворих є актуальними та важливими в сучасному суспільстві. Науково-педагогічні та студентські колективи медичних коледжів нашого регіону постійно досліджують проблеми надання медичної допомоги важкохворим людям. Активну участь в конференції взяли та поділились власним професійним досвідом директори Луцького базового медичного коледжу Хмелькова Аліса Ігорівна, Кременецького медичного училища імені Арсена Річинського Мазур Петро Євстахієвич, Новоград-Волинського медичного коледжу Солодовник Олена Володимирівна.
Мудрі слова французького філософа Гастона Башляра, визначають відношення до майбутнього – “Майбутнє – це не те, що йде до нас, а те, до чого йдемо ми”. Для того, що б побачити, куди треба йти і як може змінитися наша країна в майбутньому – мабуть мало просто мріяти. Ми живемо в унікальний час, коли людська думка вже може об’єднати в цілісну картину шлях нашої цивілізації і побачити, куди вона рухається.
Логічним завершенням конференції був перегляд фільму «Крок за обрій», який розкрив необхідність постійного дослідження найбільш важливих аспектів надання медичної допомоги важкохворим людям.
Практика хоспісної допомоги стверджує, що благодійна діяльність в сучасних умовах є важливою складовою покращення умов життважко хворих людей.

Оргкомітет